Mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšana

 

  • Aktuāli! Saskaņā ar Muitas ūnijas komisijas lēmumu Nr.317., suņus un kaķus Muitas ūnijas valstīs (Krievijā, Baltkrievijā, Kazahstānā) ir atļauts ievest bez ievešanas atļaujas  un karantīnas, ja to skaits nepārsniedz 2 dzīvniekus un tiem  līdzi ir derīga Eiropas Savienības Mājas (istabas) dzīvnieka pase. Pasē ir jābūt atzīmei par klīnisko izmeklēšanu ne vairāk kā 5 dienu laikā pirms iebraukšanas. Vairāk informācijas Muitas ūnijas mājas lapā (15.nodaļa).
  • Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 491 visiem suņiem, kas piedalās izstādēs vai uz laiku tiek izvesti ārpus valsts ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datubāzē. Informāciju par reģistrāciju var atrast šeit.
  • Atgādinām, ka gadījumos, ja mājas (istabas) dzīvnieks (suns, kaķis vai sesks) izceļo kopā ar īpašnieku no Eiropas Savienības uz valstīm, kuras nav minētas Komisijas Regulas 998/2003 II pielikumā (valstu saraksts), tas var atgriezties Eiropas Savienībā  ar  Eiropas Savienības Mājas (istabas) dzīvnieka pasi un derīgu vakcināciju pret trakumsērgu. Pases V daļai (par trakumsērgas seroloģisko testu) ir jābūt aizpildītai pirms dzīvnieks izbrauc ārpus Eiropas Savienības uz valstīm, kas nav minētas sarakstā. To aizpilda pilnvarots veterinārārsts pamatojoties uz Eiropas Savienības atzītas laboratorijas testa rezultātiem (trakumsērgas antivielu titram jābūt vismaz ≥0.5 SV/ml asins paraugā, ko noņēmis un iesniedzis laboratorijā pilnvarots veterinārārsts).
    Gadījumos, kad uz Eiropas Savienības robežas  tiek konstatēti dzīvnieki, kas neatbilst iepriekšminētajiem nosacījumiem, tie var tikt ievietoti oficiālā karantīnā uz laika periodu, kas nepieciešams, lai nodrošinātu atbilstošas  veselības prasības, dzīvnieka īpašniekam sedzot karantinēšanas izdevumus.
  • Iebraukšanai Lielbritānijā, Īrijā un Maltā vairs nevajag 6 mēnešu mājas karantīnu un trakumsērgas antivielu noteikšanu asinīs.
  • Lai iebrauktu ar dzīvnieku Zviedrijas Karalistē un Norvēģijas Karalistē pēc pirmreizējās vakcinācijas pret trakumsērgu, nav nepieciešams 120 dienu gaidīšanas periods un trakumsērgas antivielu titra noteikšana asinīs. Tā vietā pēc pirmreizējās vakcinācijas pret trakumsērgu būs jāpaiet 21 dienai, bet, ja vakcinācija ir atkārtota (revakcinācija) un veikta veterinārārsta norādītajā termiņā, kas ir saskaņā ar vakcīnas ražotāja veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteikto kārtību (saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 59. panta 14) punktu), gaidīšanas laiks nav piemērojams pirms iebraukšanas iepriekšminētajās valstīs.
  • Pirms suņu nekomerciālas pārvešanas uz Lielbritāniju, Somiju, Īriju un Maltu ir jāveic to attārpošana pret Echinococcus multilocularis ne mazāk kā 24 stundas un ne vairāk kā 120 stundas pirms plānotās ieceļošanas. Lai ievestu dzīvnieku Zviedrijā no 1.01.2012 vairs nav nepieciešams veikt attārpošanu.

Papildus informācija:

Piekļuve ES tiesību aktiem

Ja šajā sadaļā neatrodat Jūs interesējošo informāciju, ieskatieties šeit – atbildes uz jautājumiem par robežkontroli un par veterināro uzraudzību. Cilvēki, kas ceļo ar dzīvniekiem, bieži uzdod jautājumus abās šajās sadaļās. Iespējams, ka tie sakrīt ar Jūs interesējošo jautājumu un PVD speciālists uz to jau ir atbildējis. Ja tomēr atbildi neizdodas gūt arī tur, uzdodiet savu jautājumu un PVD speciālisti Jums atbildēs (visbiežāk vienas līdz maksimums piecu darba dienu laikā).

This entry was posted in Noderīgi. Bookmark the permalink.